16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаХИТ ВИДЕО: ВЕЛЕШАНЕЦ ИЗБЕГНА КАЗНА ЗА МАСКА БИДЕЈЌИ ,,ЏОГИРА,,

ХИТ ВИДЕО: ВЕЛЕШАНЕЦ ИЗБЕГНА КАЗНА ЗА МАСКА БИДЕЈЌИ ,,ЏОГИРА,,

На социјалните мрежи кружи видео на кое се гледа дека при контрола поради неносење на маска во близина на брзата помош во Велес на двајца минувачи кои не ја почитуваат мерката едниот од нив помина неказнето бидејќи во ,,споортска опрема,, излегол да ,,џогира,,. Иновативниот начин очигледно му успеа да помине неказнето. Инаку мерката за задолжително носење на заштитна маска на отворен простор не важи при спортување

365.com

Видеото на следниот линк

https://www.veles365.com/wp-content/uploads/2020/10/0-02-05-15d4c9b8e8edd00f80d4766633bf6899f17220a873398f5aeb29e7e2f767acad_4a78f39b.mp4?_=1

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...