16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаВо скопски ноќен клуб и посе 23 часот ечи ''Жена од Султана'':...

Во скопски ноќен клуб и посе 23 часот ечи ”Жена од Султана”: Младите не се плашат ни од вирусот ни од казните !!

На социјалните мрежи вчера вечерта се споделуваа видеа од ноќен клуб каде ечи познатата песна „Жена од султана“, а внатре се одржува забава.

На видеото се гледа како во еден глас присутната младина ја пее песната и се забавува без почитување на мерките за кои се залага Комисијата за заразни болести веќе со месеци како и министерот Венко Филипче.

Сепак јавноста коментира дека неспособноста на Филипче и Спасовски се покажува на дело овој викенд кога имаме над 1.100 новозаразени.

И додека Спасовски не спроведува акции, Филипче продава фејсбук апели за заштита од коронавирусот, граѓаните очигледно ниту имаат намера да послушаат некој, ниту има кој да ги спречи во забавувањето…

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...