19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаСтрумичанецот кој до лани лажеше дека е познат светски тенисер, сега организира...

Струмичанецот кој до лани лажеше дека е познат светски тенисер, сега организира лажни наградни игри !!!

Како што сите знаеме дека во последно време социјалните мрежи стануваат се помоќни алатки за маркетинг и многу лажни информации ретко кој од нас ги истражува и проверува колку се веродостојни, неодамна се појави профилот на инстаграм од лажниот тенисер Дарко Грнчаров, кој пред неколку години направи огромен хаос со лажни информации и лажно представување како тенис ѕвезда, исто така лажните наградни игри со банките го сакам кам, ледиком ги смислил Грнчаров пишува Доказ.мк.

Тој има верифициран профил на инстаграм, кај повеќето кои не знаат ништо за него тој изгледа “голем” само затоа што има многу купени followers и плавата значка. Но што е пострашно дека веќе почнува да оранизира наградни игри со македонски фирми/компании?!Дали можеби треба да се запрашаме како овие Македонски компании прифаќаат соработка со вакви профили и дали воопшто се свесни за истото дека се изманипулирани или можеби соработуваат и организираат лажни наградни игри со тоа што го користат за маркетинг лажниот профил?

А доколку малку повеќе истражите за името Дарко Грнчаров на инстернет ќе ви се појават само лажни информации!

Дарко Грнчаров со сигурност ќе остане запаметен по неговата неверојатна желба да го добие медиумското внимание, и да стигне до терените на кои играле светските тениски ѕвезди.После оваа епизода со сознанија дека има само голема желба за тенис, но дека не е добар играч, бидејќи евидентиран е само еден негов меч против Вуковиќ на турнир во Црна Гора, во 2015. година. Грнчаров го загубил со два пати по 6:0. Како што рекол Вуковиќ – „Резултатот кажува се“.
Но, можеби за Дарко Грнчаров нема да има втора шанса ниту на тениските терени ниту во медиумските простори бидејќи сите ќе го памтат како „оној измамникот“.

Доказ.Мк

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...