16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Струмичката болница од утре ќе добие комбе додека го чека новото амбулантно...

Струмичката болница од утре ќе добие комбе додека го чека новото амбулантно возило !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Со силна посветеност, со многу разговори, разбирање за состојбата во која се наоѓаме и интензивната борба со коронавирусот, заедно со директорот на болницата во Струмица, Наќе Гогов, со Дирекцијата за управување со кризи, утре обезбедуваме санитетско комбе за струмичката болница, информира пратеникот од СДСМ, Костадин Костадинов, кој вчера по апелите на Гогов за донација од граѓаните за итно да се купи амбулантно возило за потребите на пациентите заразени од ковид-19, напиша дека за два месеци ќе се обезбеди возилото.

„Ова е дополнително возило од веќе обезбеденото кое го очекуваме до декември. Разочаран сум што опозицијата наместо да помага, прави се за да буквално одмогне во оваа криза. Секако за тоа најдобро ќе судат граѓаните. Проблемите ги решаваме многу брзо, се грижиме и преземаме одговорност. Само со посветена и неуморна работа, можеме и мораме да ги решаваме проблемите кои се натрупани со години наназад“, напиша Костадинов на својот профил на Фејсбук.

РЕКЛАМА
- Реклами -