21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Филипче: Носам маска и го штитам јавното здравје

Филипче: Носам маска и го штитам јавното здравје

Translate (Eng):[gtranslate]

Носам маска затоа што се грижам за моите блиски, затоа што ги почитувам здравствените работници и го штитам јавното здравје, порачува министерот за здравство Венко Филипче на својот фесјбук-профил.

– Носењето заштитна маска е засега наједноставен и најсигурен начин да се спротивставиме на пандемијата. Секој од нас има одговорност, напиша Филипче.

Апелира до сите граѓани да ги почитуваат мерките за заштита од КОВИД-19.

РЕКЛАМА
- Реклами -