19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаБерберот Али го продава и вториот џип, со цел да помогне на...

Берберот Али го продава и вториот џип, со цел да помогне на уште повеќе гладни во Македонија !!!!

Февзи Али, Турчинот од Чаир што стана познат со својот хуман потег со продажбата на БМВ Х5 за да купи храна на сиромашните, објави дека одлучил да го продаде и другиот џип што го има. Во изјава за МКД.мк тој вели дека не добил поддршка и помош ниту од хумани граѓани, ниту од функционерите, па бидејќи веќе нема од каде да купува храна на оние што му бараат и кои се во сѐ поголем број, одлучил да го продаде и вториот автомобил што го има.

„Размислив и ќе го продадам и вториот џип. За да им помогнам на другите, на оние што се гладни, јас се мачам и се борам. Ќе го дадам и другиот џип и тоа по набавната цена за околу 7.000 евра. Должам и 1.500 евра во магацин во Скопје, од каде што сум земал храна за гладни и сиромашни и сега треба да ги вратам. Или ќе купам помал автомобил или ќе се возам со автобус на ЈСП, ама не можам да дозволам да гладуваат деца“, вели Али за МКД.мк.

Продажбата на џипот е објавена на социјалните мрежи.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...