17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаМажите одбраа: Кои се најубавите македонски политичарки??!!

Мажите одбраа: Кои се најубавите македонски политичарки??!!

Во анонимна анкета спроведена на Машки магазин ги прашавме мажите:
Кои сегашни и минати политичарки го привлекле најмногу нивното внимание со изгледот?
Добивме 200 одговори од мажи на возраст од 25 до 70 години.

Најголем впечаток им оставила Мерал Узеири- Ферати која повеќе од 10 години беше пратеничка во Македонското собрание од редовите на ДПА.

Во нејзино друштво се најдоа и:

Софија Куновска

Ане Лашкоска

Даниела Рангелова

Ермира Мехмети

Мери Ѓорѓиевска Младеновска

Радмила Шекеринска

Мила Царовска

Редоследот на дамите е по случаен избор.

Maшки Магазин

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...