21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Нова свадба во гостиварско Добридол, затекнати 120 гости како се веселат !!!

Нова свадба во гостиварско Добридол, затекнати 120 гости како се веселат !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Повикале 120 гости да го прослават идниот заеднички живот на младоженците и покрај тоа што на сила се мерките против ширењето на корона вирусот во период кога земјава почна да бележи и над илјада заразени дневно. Објектот во кој се одржувала свадбата е затворен по интервенција на полицијата и инспектори на ДПИ.

Клуч на врата вчера добија и две кафулиња во скопските населби Гази Баба и Аеродром. Полицијата и инспекторите ги затекнале како работат после дозволеното работно време и со број на гости кој ги надминувал ограничувањата. Со засилено темпо продолжуваат контролите на инспекторите и во следниот период.

РЕКЛАМА
- Реклами -