19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаОд 2012-2014 година, набавени беа нови 80 амбулантни возила !!!

Од 2012-2014 година, набавени беа нови 80 амбулантни возила !!!

Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека годинава се набавени нула амбулантни возила додека во 2012 како за пример се набавени 70.

-Набавени амбулантни возила:
2012 год: 70 возила (влада на ВМРО-ДПМНЕ)🟥
2014 год: 70 🚑 (влада на ВМРО-ДПМНЕ)🟥
2019 год: 12 возила (влада на СДСМ) 🟦
2020 год: О (нула) возила 🟦 Оставка‼️, стои во неговиот пост на Фејсбук.Image
Image

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...