18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија Од 2012-2014 година, набавени беа нови 80 амбулантни возила !!!

Од 2012-2014 година, набавени беа нови 80 амбулантни возила !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека годинава се набавени нула амбулантни возила додека во 2012 како за пример се набавени 70.

-Набавени амбулантни возила:
2012 год: 70 возила (влада на ВМРО-ДПМНЕ)🟥
2014 год: 70 🚑 (влада на ВМРО-ДПМНЕ)🟥
2019 год: 12 возила (влада на СДСМ) 🟦
2020 год: О (нула) возила 🟦 Оставка‼️, стои во неговиот пост на Фејсбук.Image
Image

РЕКЛАМА
- Реклами -