12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Терористички напади вечерва во Виена - медиумите јавуваат за седум жртви (Видео)

Терористички напади вечерва во Виена – медиумите јавуваат за седум жртви (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Терористички напад на повеќе локации вечерва во иена. Нападнати се ресторани, а медиумите јавуваат дека се држат заложници во хотел Хилтон. Нападната и синагога во градот. Автриските медиуми јавуваат за седум жртви.

РЕКЛАМА
- Реклами -