13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Заев строго го осуди терористичкиот напад во Виена, и изрази сочуство кон...

Заев строго го осуди терористичкиот напад во Виена, и изрази сочуство кон фамилијата на жртвите !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Зоран Заев го осуди терористичкиот напад во Виена и изрази сочувство до австрискиот канцелар Себастијан Курц за жртвите и нивните семејства.

– Шокантни вести пристигнуваат од Виена, во време кога треба да стоиме обединети и да градиме солидарност. Јас силно ги осудувам терористичките напади и секое дело на насилство. Моите мисли се со семејствата и пријателите на жртвите, луѓето во Виена и мојот пријател Себастија Курц – напиша Заев на својата официјална страница на Твитер.

РЕКЛАМА
- Реклами -