18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Свет Фудбалерите на ПСЖ останаа цел час заглавени во лифт. (Видео)

Фудбалерите на ПСЖ останаа цел час заглавени во лифт. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Половина тим на францускиот првак ПСЖ останаа заглвени во лифт во Лајпциг пред вечерашната пресметка со бундеслигашот во Лигата на шампиони.

Инцидентот, како што јавуваат француските медиуми, се случил во хотелот „Гранд“ во Лајпциг, откако експедицијата се вратила од официјалниот тренинг.

Вкупно десет фудбалери на ПСЖ останале заглавени го хотелскиот лифт цели 50 минути, додека конечно на помош не пристигнале локалните пожарникари.

РЕКЛАМА

- Реклами -