20.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Македонија Вмро-Дпмне остави 1.071 каранфил на улицата пред Владата во знак на почит...

Вмро-Дпмне остави 1.071 каранфил на улицата пред Владата во знак на почит за починатите од коронавирус.

Translate (Eng):[gtranslate]

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ остави 1.071 каранфил на улицата пред Владата во знак на почит за починатите од коронавирус.

„Денес оставивме 1.071 каранфил во знак на почит кон 1.071 починат од корона кои не се само бројка, туку луѓе, човечки судбини кои одат на нечистата совест на Зоран Заев и на најнеспобниот министер за здравство Венко Филипче. Бараме оставка од Венко Филипче веднаш и сега“, изјави Марија Андоновска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.Според неа, Зоран Заев и Венко Филипче се главните виновници за полните болници и кажа дека тие преставуваат закана за здравјето на граѓаните.

РЕКЛАМА
- Реклами -