17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија За среќа не треба многу: Новак Ѓоковиќ со специјална порака го усреќил...

За среќа не треба многу: Новак Ѓоковиќ со специјална порака го усреќил Петар од Штип кој има аутизам. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

За хуманоста на првиот тенисер на светот можеме често да читаме но и гледаме, но овојпат тој отиде подалеку и усреќи негов фан во Македонија…
Новак Ѓоковиќ израдува негов голем фан од Штип. Врвниот српски тенисер сними специјална порака за Петар Мијалков, кој има аутизам.

РЕКЛАМА
- Реклами -