17.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаСветМеланија се сели, ја напушта Белата куќа?! (ВИДЕО)

Меланија се сели, ја напушта Белата куќа?! (ВИДЕО)

Победникот на претседателските избори во САД, сè уште не е познат. Се води сериозна трка за позицијата прв човек на државата, а граѓаните со нетрпение ги очекуваат конечните резултати.

И додека се кршат копјата во клучните држави – од Аризона, преку Пенсилванија до Џорџија, граѓаните се шегуваат на социјалните мрежи дека Трамп, или барем Меланија, веќе ги спакува куферите и се подготвува да ја напушти Белата куќа.

 

 

Имено, камерите снимија камион пред влезот на резиденцијата, што многу потсетува на камион за преселба, што предизвика лавина коментари на социјалните мрежи.

– Земете го пасошот на Трамп пред да избега од земјата – се наведува во една објава.

– Ги спакува уметничките дела и се подготвуваат да ја препуштат на Бајден – пишуваат корисниците на „Твитер“.

Други веруваат дека Меланија се иселува.

– Таа самата гласаше за Бајден, нема да го прави ова уште четири години – пишуваат други.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...