17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаЗабаваНајзгодната докторка во Македонија упати порака до својата сестра: „Без тебе немаше...

Најзгодната докторка во Македонија упати порака до својата сестра: „Без тебе немаше да стигнам толку далеку“

Датумот на родендените,годишнините,имендените… се чест повод на познатите за да објават и откријат нешто од нивниот приватен живот.

Еден таков роденденски, повод имаше и една од најзгодните докторки или за многумина познатата пејачката Симона, каде што беше препознатлива по нејзините многубројни музички настапи ширим државата и надвор од неа.

Симона во нејзината порака на инстагарам, и се заблагодари на својата сестра која исто така е докторка на Клиниката за пулмологија и алергологија.

-Среќен роденден сестро. Ти си многу посебна во мојот живот, не само затоа што си ми драга сестра, туку и затоа што си една од моите најдобри пријателки. Без тебе немаше да стигнам толку далеку.Драга сестричке, ти посакувам се најдобро на твојот голем ден и секој ден во твојот живот нека биде полн со задоволство, љубов и простеритет. Те сакам!- пишува Симона во роденденската честитка до својата сестра Биби.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...