15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Од коронавирус денес починаа тринаесет лица, најмладиот е од Струга на 31...

Од коронавирус денес починаа тринаесет лица, најмладиот е од Струга на 31 годишна возраст.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во последните 24 часа се направени 3331 тестирања, а регистрирани се 1275 нови случаи на ковид-19

Починати се 13 лица, еден пациент од Скопје (86г), еден од Штип (87г), четврорица пациенти од Прилеп (50, 65, 75 и 73г), еден од Тетово (71г), еден од Струга (31г), еден пациент од Битола (65г), еден од Охрид (82г), еден од Струмица (82г), еден од Кочани (72г) и еден пациент од Берово (76г).

Од нив еден пациент е починат вон, останатите се починати во болнички услови.

РЕКЛАМА
- Реклами -