18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија Југослав пациент заболен со Ковид-19: Ве молам добри луѓе помогнете, не сакам...

Југослав пациент заболен со Ковид-19: Ве молам добри луѓе помогнете, не сакам мојата мајка да ме види мртов !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

На фејсбук со апел за помош се обрати Југослав Николиќ, пациент заболен од Ковид-19, Ви го пренесуваме во целост и апелириме за помош!

“Драги мои роднини, пријатели и сите што ова ќе го прочитате,

Дојде момент да немам друг избор и помош да барам јавно. Јас сум Југослав и сум пациент на клиниката за белодробни заболувања во комплексот Мајка Тереза, позитивен на КОВИД-19 и со лоша клиничка слика.

РЕКЛАМА

Се борам за секој нареден здив, вода пијам голтка по голтка со многу вложен труд и болка бидејќи грлото ми е во рани од кашлица и исплукување крв. Клиниката е преплавена со заболени, лекарите и сестрите борци се борат како последните упорни херои, жртви на воен фронт.

Секој ден се плашам дека можеби ова е мојот последен ден на овој мил свет. Моите сестри веќе заминаа од светот на живите, а јас секој миг се плашам дека мајка ми ќе остане и без последното чедо кое што не успеа да остави ни внуци позади себеси.

Сметам дека клиниката неможе да ми ги пружи идеалните услови за мојот организам ги има сите шанси за борба па одлучив да Ви се обратам Вам за помош. Хуманитарните луѓе од млекара Бучен Козјак веќе помогнаа со голем дел од средствата кои ми се потребни да се лекувам на приватна клиника каде што сметам дека медицинскиот тим може да ми пружи подобри шанси за живот, но ми недостасуваат уште 9000 евра за да примам озонска терапија и крвна плазма и да ја продолжам борбата со нови сили.

Ве молам сите што сте во можност и на кои нема да можам можеби и никогаш да Ви се одолжам, доколку можете, да ми донирате средства на следните сметки:

Банка: Комерцијална Банка АД Скопје
Име: Југослав Николиќ
трансакциска сметка: 300007086496153
девизна сметка(IBAN): MK07300307015989360″

 

Драги мои роднини, пријатели и сите што ова ќе го прочитате,

Дојде момент да немам друг избор и помош да барам јавно….

Posted by Yugo on Thursday, November 5, 2020

- Реклами -