16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаСветЏулијани: Има голема измама на изборите, Бајден гласал за себе 5000 пати

Џулијани: Има голема измама на изборите, Бајден гласал за себе 5000 пати

Поранешниот градоначалник на Њу Јорк и член на правниот тим на Доналд Трамп, Руди Џулијани, предупредува на голема изборна измама.

Џулијани во својата изјава исфрли некои сериозни обвинувања кон Демократската партија, како на пример дека помеѓу нивните гласови би нашле гласови на луѓе кои се веќе починати, дека постојат гласови поднесени од „фантоми“, односно лица кои не постојат, но и дека кандидадот на Демократите Џо Бајден можеби гласал за себе 5000 пати.

Конечните резултати се уште не се официјално објавени, но постојано сме сведоци на обвинувања и префрлања помеѓу партиите за изборен фалсификат. Првичните резултати би требало да бидат познати до доцна вечерва, со можно пребројување и тужења кои би траеле и неколку денови подоцна.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...