12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Свет Џулијани: Има голема измама на изборите, Бајден гласал за себе 5000 пати

Џулијани: Има голема измама на изборите, Бајден гласал за себе 5000 пати

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот градоначалник на Њу Јорк и член на правниот тим на Доналд Трамп, Руди Џулијани, предупредува на голема изборна измама.

Џулијани во својата изјава исфрли некои сериозни обвинувања кон Демократската партија, како на пример дека помеѓу нивните гласови би нашле гласови на луѓе кои се веќе починати, дека постојат гласови поднесени од „фантоми“, односно лица кои не постојат, но и дека кандидадот на Демократите Џо Бајден можеби гласал за себе 5000 пати.

Конечните резултати се уште не се официјално објавени, но постојано сме сведоци на обвинувања и префрлања помеѓу партиите за изборен фалсификат. Првичните резултати би требало да бидат познати до доцна вечерва, со можно пребројување и тужења кои би траеле и неколку денови подоцна.

РЕКЛАМА
- Реклами -