21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Дијаспората што ги праќала парите за осудените уставобранители, завршиле во нечиј џеб...

Дијаспората што ги праќала парите за осудените уставобранители, завршиле во нечиј џеб !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Уште една шокантна вест се појави на социјалните мрежи, овојпат на фејзбук страната ”Слобода за Вили” момчето кое е осудено на 14години затвор за 27 Април 2017г. Вили е роден 09.09.1988 во Куманово во скромно и работничко семејство.Своето детство го поминал со својата баба и неговиот татко…

Во целост ви ја прикажуваме објавата:

Почитувани браќа, пријатели, патриоти во Македонија и во дијаспората, бидејќи читам повеќе постови кај што се бараат пари во име на УСТАВОБРАНИТЕЛИТЕ па сакам да ве известам дека тие пари не стигнуваат до нашите раце.
Јас како осуден на 14г затвор, за 27 април, осеќам должност да ве известам дека, пари кои ги донирате на некои луѓе надвор, а се наменети за УСТАВОБРАНИТЕЛИТЕ, јас не сум добил ниту 1 денар.
Сите оние кои сакаат да донираат за УСТАВОБРАНИТЕЛИТЕ единствен начин за да стигат парите до нашите фамилии е, директно да не исконтактирате, а не преку Страшо Олумчев, Панговски, Тодор Петров и др.. кои на туѓ грб гледаат да ви земаат пари.
Единствен од дијаспората е Боби Темелков кој собираше и неселективно ги подели парите на нашите семејства.
Ние лежиме а други собираат пари, демек за нас и парите да завршат во нивните џебови и си ги трошат по ресторани.
Движењето бојкотирам бара донации за уставобранителите, јас со ова не сум запознаен и ве известувам дека доколку некој сака да донира може да ме исконтактира на фб. а не преку други да ми праќа пари и на крај да ми кажете дека сте дале за мене… тогаш отчет ќе си барате кај тие што сте ги дале.

РЕКЛАМА

Почитувани браќа, пријатели, патриоти во Македонија и во дијаспората, бидејќи читам повеќе постови кај што се бараат…

Posted by Слобода За Вили on Monday, November 2, 2020

- Реклами -