16.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија Мисајловски: Ќе гласам против нас и против себе, само ослободете ги патриотите...

Мисајловски: Ќе гласам против нас и против себе, само ослободете ги патриотите од затвори (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Владо Мисајловски денеска на собраниската говорница покрај искажувањата против Кацарска да биде избрана за Уставен судија, со изјава дека би гласал и против себе и против партијата само да се ослободат патриотите од затвор.

“ЌЕ ГЛАСАМ ПРОТИВ НАС, ЌЕ ГЛАСАМ ПРОТИВ СЕБЕ, САМО ОСЛОБОДЕТЕ ГИ ПАТРИОТИТЕ ОД ЗАТВОРИ.
СЛОБОДА ЗА ПАТРИОТИТЕ!”

Повеќе детали од обраќањето на Мисајловски:

РЕКЛАМА
- Реклами -