21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Низ Охрид се затвораат детските игралишта !!!

Низ Охрид се затвораат детските игралишта !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Сите детски игралишта на подрачјето на Општина Охрид од денеска ќе бидат времено затворени и нема да може да се користат.

Оваа мерка е преземена согласно препораките за заштита од ширењето на Корона вирусот КОВИД 19. Претходно, согласно истите препораки беше извршена целосна дезинфекција на игралиштата.

РЕКЛАМА
- Реклами -