16.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Охрид почна со дезинфекција на јавните површини

Охрид почна со дезинфекција на јавните површини

Translate (Eng):[gtranslate]

Од утринава ЈП „Охридски Комуналец“, врши дезинфекција на јавните површни низ градот. Со средство за дезинфекција се изврши миење на улиците низ целиот град, градскиот кеј, пешачките патеки, просторот во и околу болничкиот комплекс и сите фреквентни локации во градот.

Дополнително се изврши дезинфекција во околните охридски села.Ваквата активност ќе продолжи и во наредниот период.

 

РЕКЛАМА

 

- Реклами -