19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаЈа изгуби борбата со Ковид- Почина Југослав момчето за кого се собираа...

Ја изгуби борбата со Ковид- Почина Југослав момчето за кого се собираа парични средства

Југослав Николиќ, момчето за кое вчеравечер се собираа донации за да може да се лекува на приватна клиника, починал како последица од Ковид-19.

„Драги мои роднини, пријатели и сите што ова ќе го прочитате, дојде момент да немам друг избор и помош да барам јавно. Јас сум Југослав и сум пациент на клиниката за белодробни заболувања во комплексот Мајка Тереза, позитивен на Ковид-19 и со лоша клиничка слика. Се борам за секој нареден здив, вода пијам голтка по голтка со многу вложен труд и болка бидејќи грлото ми е во рани од кашлица и исплукување крв. Клиниката е преплавена со заболени, лекарите и сестрите борци се борат како последните упорни херои, жртви на воен фронт“, објави тој вчера на Фејсбук.

За жал, на неговиот Фејсбук профил пред неколку минути е објавено дека Југослав починал, со апел повеќе да не се собираат парични средства, а оние што веќе донирале, средствата ќе си ги добијат назад.

 

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...