10.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаАктерот Сашо Тасевски: Од почит кон над илјада мртви од корона оставете...

Актерот Сашо Тасевски: Од почит кон над илјада мртви од корона оставете го градот ненакитен, или може и Дино Мерлин да го викнете !!

Во време кога имаме преку 20 умрени дневно од ковид, 30 илјади заразени, уште 10 илјади активни случаи, болниците полни, нема кревети, луѓето остануваат без работа, а градот Скопје ќе фрли 200 илјади евра за новогодишно китење, натакне вас тренирани магарац на киту, во негов стил коментира актерот Сашо Тасевски.

Уште еден доказ дека во градите имате ѓонови од кинески кондури наместо срца.
Зарем до прослава на Нова Година ти дојде граду мој? До сега имаме преку илјада мртви од корона. Од почит кон нив оставете го градот ненакитен. Парите донирајте ги кај загрозени семејства што загубиле некој од корона.
Или не, викнете го пак Мерлин, ве боли уво или Влада Георгиевски. Може и во дует, вели Тасевски.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...