21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Битолчанецот Дамјан Козаров е еден од четворицата наградени на НАТО Самитот

Битолчанецот Дамјан Козаров е еден од четворицата наградени на НАТО Самитот

Translate (Eng):[gtranslate]

Младиот битолчанец Дамјан Козаров е еден од четворицата наградени на НАТО Самитот #NATO2030 во силна конкуренција на проекти од сите 30 земји членки.

Можеме да бидеме меѓу најдобрите! Младиот битолчанец Дамјан Козаров е еден од четворицата наградени на НАТО Самитот нато 2030 во силна конкуренција на проекти од сите 30 земји членки. Браво Дамјан!
Членството во НАТО е огромна шанса за македонските млади, да покажат дека се еднакви со врсниците од најмоќните земји. Дамјан тоа го искористи. Победниците попладнево ќе ги соопшти генералниот секретар на НАТО Столтенберг.По овој повод министерската за одбрана Радмила Шекеринска на својот фејзбук профил напиша:
„Можеме да бидеме меѓу најдобрите! Младиот битолчанец Дамјан Козаров е еден од четворицата наградени на НАТО Самитот #NATO2030 во силна конкуренција на проекти од сите 30 земји членки. Браво Дамјан!

 

РЕКЛАМА
- Реклами -