9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаБитолчанецот Дамјан Козаров е еден од четворицата наградени на НАТО Самитот

Битолчанецот Дамјан Козаров е еден од четворицата наградени на НАТО Самитот

Младиот битолчанец Дамјан Козаров е еден од четворицата наградени на НАТО Самитот #NATO2030 во силна конкуренција на проекти од сите 30 земји членки.

Можеме да бидеме меѓу најдобрите! Младиот битолчанец Дамјан Козаров е еден од четворицата наградени на НАТО Самитот нато 2030 во силна конкуренција на проекти од сите 30 земји членки. Браво Дамјан!
Членството во НАТО е огромна шанса за македонските млади, да покажат дека се еднакви со врсниците од најмоќните земји. Дамјан тоа го искористи. Победниците попладнево ќе ги соопшти генералниот секретар на НАТО Столтенберг.По овој повод министерската за одбрана Радмила Шекеринска на својот фејзбук профил напиша:
„Можеме да бидеме меѓу најдобрите! Младиот битолчанец Дамјан Козаров е еден од четворицата наградени на НАТО Самитот #NATO2030 во силна конкуренција на проекти од сите 30 земји членки. Браво Дамјан!

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...