21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Уште една тажна вест: Штипјанецот Ристе за кого се собираа донации не...

Уште една тажна вест: Штипјанецот Ристе за кого се собираа донации не успеа да ја победи битката со коронавирусот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Почина штипјанецот Ристе Донев за кого се собираа донации за лекување од Ковид-19 во приватна болница, објави Телевизија 24.

Лекувањето во приватна болница на педесет и тригодишниот Донев беше единствена надеж за неговото семејство кое собираше донации за да плати 12 илјади евра на приватната клиника.

Тој беше со тешка клиничка слика.

РЕКЛАМА

- Реклами -