18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Украден златен накит од починат пациент на штипското Инфективно одделение...

Украден златен накит од починат пациент на штипското Инфективно одделение…

Translate (Eng):[gtranslate]

погребално да го подигнат телото на починатото
лице, при што го побарале златниот накит за да

Кражба на златен накит од починат пациент на штипското Инфективно одделение е регистрирана во текот на вчерашниот ден.

Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова во соопштението до медиумите информира дека вчера во 14:17 часот во СВР-Штип вработен од обезбедувањето во Клиничка болница-Штип  пријавил кражба на златен накит од починато лице на Инфективно одделение при Клиничката болница Штип.

РЕКЛАМА

– Според пријавеното околу 14 часот на Инфективно одделение дошле вработени од погребално да го подигнат телото на починатото лице, при што го побарале златниот накит за да го предадат на фамилијата, но од страна на засега непознато лице накитот бил одземен, се вели во соопштението од СВР-Штип.

Полицијата веќе работи на расчистување на случајот.

- Реклами -