18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија Јас не сум Каракачанов, Јас сум Македонија вели Џеват Исеини: Ова е...

Јас не сум Каракачанов, Јас сум Македонија вели Џеват Исеини: Ова е игра на ЕУ, 30 години не сек*аат Грците и Бугарите

Translate (Eng):[gtranslate]

Јас не сум Каракачанов

Јас сум Македонија

Се ова е игра на ЕУ, 30 години не секса со Грциве, сменивме име и се што сака. Сега на сцена се Бугариве, но Бугарија неможе никогаш да уценува на своја глава ако насоките не и ги дава ЕУ. Европската унија е појак отров и од Ковид, а Македонија е само центар за перење на пари, е тоа е кога странците ке ти ги симнат пампурките до колена.
Ние сме држава, и затоа под итно да се врати:
1. Воен рок
2. Средно полициско образование
3. Затвор и конфискација на имот на сите функционери
4. Јавно да се изнесат сите тие што поседуваат бугарски пасоши и државјанство, нека се истакнат јавно.
Убеден сум дека ќе се врати довербата кај граѓаните ако сите кои биле до сега во функција се разрешат и се стави вистински професионален и образовен кадар, ако сакаме праведна држава затоа што вака се ке отиде во бестрага.
Да се врати назад перспективата во земјоделието и тој кој што има имот во село а воопшто не го работи да плака дупло данок, а не да доаѓа во град и да пуши џоинг.
5. Шпијуните кои работат за други држави а против својата држава јавно да се произнесат и да се обелоденат кои се, поточно кои функционери работат за странски служби.
Има многу 🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰
Оваа е моја Македонија, твоја и на сите тие што ја чувствуваат како своја држава.

РЕКЛАМА
- Реклами -