15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Берберот кој го продаде својот џип за да ги нахрани сиромасите, прогласен...

Берберот кој го продаде својот џип за да ги нахрани сиромасите, прогласен за маж на годината !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Али Февзи е Маж на годината според социјалните медиуми за 2020 година, при официјалниот избор на Мажи на годината кај нас.

Според гласањето на официјалната Фејсбук страница на настанот, Али Февзи освои најмногу лајкови и со тоа заслужено ја понесе оваа награда.

 

РЕКЛАМА

Наградата Маж на годината според социјалните медиуми им дава можност на целокупната јавност да се вклучи директно во овој настан, преку номинирање на, според нив, најуспешниот маж и притоа да гласаат за оние сите номинирани.

Али Февзи е познат хуманитарец во нашата држава кој изминатиот период преку неговата асоцијација и лично тој собира средства и купува се што е потребно на оние семејства кои во овој период имаат егзистенционални проблеми.

 

 

- Реклами -