13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија (Видео) 3a cpпските коментатopи нeмa Ceверна !!!

(Видео) 3a cpпските коментатopи нeмa Ceверна !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонија ја победи Грузија со 0:1 на тешкото гостување во Тблиси и се пласираше на Европското првенство во фудбал кое ќе се одигра идната година

Македонија ќе се натпреварува во Групата Ц заедно со Холандија, Австрија и Украина.

Од трите меча во оваа прелиминарна фаза, два би играле во Букурешт, а еден во Амстердам.

РЕКЛАМА

Во продолжение уште еднаш голот на Пандев кој ја однесе Македонија на Европско првенство, она што е важно да се напомене е дека за српските коментатори нема Северна.

- Реклами -