21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Заев: Облеков дрес за да им посакам среќа на нашите фудбалери, и...

Заев: Облеков дрес за да им посакам среќа на нашите фудбалери, и нека овој ден го испишат со златни букви !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот на Македонија, Зоран Заев облечен во дрес на репрезентацијата преку видео повик им посака среќа на нашите фудбалери на вечерашниот меч против Грузија.

Македонската фудбалска репрезентација денеска од 18 часот го игра најважниот натпревар во својата историја, меч против Грузија вреден пласман на Европско првенство.

По претседателот Стево Пендаровски, сега и премиерот Зоран Заев им посака среќа на нашите фудбалери.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -