3.1 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија Зборовите кои не расплакаа: Ќе стојат мирно на химната оние кои ни...

Зборовите кои не расплакаа: Ќе стојат мирно на химната оние кои ни менуваат име, јазик и тие што ги описменивме“

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонските коментатори Тони Стојановски и Горан Стерјов ги освоија симпатиите меѓу македонските фанови, по нивниот завршен коментар по пласанот на Македонија на Европското првенство 2021 година.

„Ќе стојат мирно на нашата химна оние кои сакаат да ни го сменат името, јазикот, оние кои ги описменивме, ке не пречекаат оние кои не не признаваат и ќе видат колку е голема Македонија“, кажа Стојановски на крајот од мечот со Грузија, кој Македонија го доби со 1:0 со погодокот на Пандев.

РЕКЛАМА