18.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаМакедонијаЗборовите кои не расплакаа: Ќе стојат мирно на химната оние кои ни...

Зборовите кои не расплакаа: Ќе стојат мирно на химната оние кои ни менуваат име, јазик и тие што ги описменивме“

Македонските коментатори Тони Стојановски и Горан Стерјов ги освоија симпатиите меѓу македонските фанови, по нивниот завршен коментар по пласанот на Македонија на Европското првенство 2021 година.

„Ќе стојат мирно на нашата химна оние кои сакаат да ни го сменат името, јазикот, оние кои ги описменивме, ке не пречекаат оние кои не не признаваат и ќе видат колку е голема Македонија“, кажа Стојановски на крајот од мечот со Грузија, кој Македонија го доби со 1:0 со погодокот на Пандев.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...