17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Провладини новинари бараат да му се намали платата на коментаторот од МРТ

Провладини новинари бараат да му се намали платата на коментаторот од МРТ

Translate (Eng):[gtranslate]

Вечерашната победа на македонската фудбалска репрезентација ја одбележа коментаторот на Тони Стојановски со неговиот патриотски говор на крајот на натпреварот.

Наместо да бидеме горди на прекрасните коментари од македонските коментатори и да ја оставиме политиката на страна некои новинари мешаат политика и во оваа победа на Македонија. Имено, провладиниот новинар Кирил Ефремовски го обвини Тони Стојановски дека неговиот патриотски говор на крајот на натпреварот наликувал на митинг на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Тој на својот Фејсбук профил повика и да се намали неговата плата за 30%. Во продолжение погледнете ја неговата објава:
Извор:ЛИДЕР

РЕКЛАМА
- Реклами -