22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Македонија Слика има, тон нема: Антонио Милошоски се појави со макета на Димитров...

Слика има, тон нема: Антонио Милошоски се појави со макета на Димитров во Собранието.

Translate (Eng):[gtranslate]

Пратеникот Антонио Милошоски денеска во Собранието дојде со макета на вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров, алудирајќи на тоа дека Димитров не доаѓа на дебата на Комисијата за надворешни работи во Собранието, каде што треба да се решаваат проблемите, меѓу кои и спорот со Бугарија.

„Собранието, во членките на ЕУ, но за жал не и во Македонија, секогаш било место за демократска расправа меѓу министрите“, напиша Милошоски на фејсбук, додавајќи: „Слика има, тон нема“.

РЕКЛАМА
- Реклами -