9.3 C
Ohrid
четврток, ноември 26, 2020
Почетна Македонија Заев и вицепремиерот Груби ќе ги пречекаат членовите на македонската фудбалска репрезентација...

Заев и вицепремиерот Груби ќе ги пречекаат членовите на македонската фудбалска репрезентација на Скопскиот аеродром.

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Зоран Заев и првиот вицепремиер Артан Груби ќе ги пречекаат членовите на македонската фудбалска репрезентација на Скопскиот аеродром.

Како што соопштија од Владата, се очекува македонската фудбалска репрезентација, вечерва по полноќ, да пристигне од Тбилиси на меѓународниот аеродром „Скопје“, откако обезбеди пласман на Европското првенство.

РЕКЛАМА
- Реклами -