18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија (ФОТО) Пронајдена марихуана, приведен дилер во Охрид

(ФОТО) Пронајдена марихуана, приведен дилер во Охрид

Translate (Eng):[gtranslate]

На 12.11.2020 во 21.30 часот, на улицата „Васил Главинов“ во Охрид, при преглед извршен врз 31-годишен охриѓанец, полициските службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Охрид, пронајдоа и одзедоа две најлонски кеси со марихуана.

Дополнително, при претрес во неговиот дом како и во помошна просторија што ја користел на улицата „Марко Нестороски“, пронајдени се 80 полиетиленски опаковки со различна тежина на марихуана наменети за улична продажба на наркозависници од Охрид.

Лицето е приведено и против него, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

РЕКЛАМА
- Реклами -