16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Ибраими: Ја пеев албанската химна во Собранието бидејќи бев провоциран од Мукоски!

Ибраими: Ја пеев албанската химна во Собранието бидејќи бев провоциран од Мукоски!

Translate (Eng):[gtranslate]

Пратеникот Зеќирија Ибраими кој на продолжението од конститутивната седница на 27 април во 2017 година, ја испеа албанската химна, вели дека тоа било процедурално.

Во исказ пред судот како сведок за настаните од 27 април, тој истакна дека ја пеел химната на Албанија, бидејќи претходно пратеникот Крсто Мукоски ја пеел македонската химна, па Ибраими бил провоциран.

Извор: Фокус

РЕКЛАМА

 

- Реклами -