15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Македонија Kaj 30 годишен битолчанец пронајдена огромна количина на дрога и пари !!!

Kaj 30 годишен битолчанец пронајдена огромна количина на дрога и пари !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција- Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Битола, по добиена судска наредба, на 14.11.2020 извршија претрес на дом кај П.Н. (30) во Битола и при тоа се пронајдени четири килограми амфетамин, четири килограми марихуана, околу 4000 парчиња таблети екстази, околу 6000 евра, дигитална вага, прибор за пакување на дрогата и други предмети.