30.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Пациентите во штипската болница молат за капка вода: ''Треба ли да убијам...

Пациентите во штипската болница молат за капка вода: ”Треба ли да убијам некој за вода да ми донеси” (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Телевизијата Клан на својот Фејсбук профил сподели видео направено на инфективното одделение во штипската болница.

На видеото освен катастрофално лошите услови, пациентите сведочат и како никој од медицинскиот персонал не им се наоѓа на помош, ниту им пружаат нега.

Еден од сведоците пред камерата на телевизијата прашува дали треба да убие човек за шише вода, додека се бори со коронавирусот?

РЕКЛАМА
- Реклами -