21.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Премиерот Заев во Берлин ја прима наградата за човекови права (Видео)

Премиерот Заев во Берлин ја прима наградата за човекови права (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Зоран Заев во Берлин ќе ја прими наградата за човекови права за 2020 година што ја доделува Фондацијата „Фридрих Еберт”.

Во живо од Берлин: Церемонија за доделување на наградата за човекови права за 2020 на премиерот Зоран Заев.


канал 5

РЕКЛАМА
- Реклами -