27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија Најдоцна до утре ќе биде прогласена 30 дневна кризна состојба на цела...

Најдоцна до утре ќе биде прогласена 30 дневна кризна состојба на цела територија на земјата.

Translate (Eng):[gtranslate]

Кризната состојба ќе биде прогласена најдоцна до утре вечер, рече премиерот Зоран Заев на заедничката прес конференција со претседателот Стево Пендаровски, по завршувањето на состанокот на Кризниот штаб.

РЕКЛАМА
- Реклами -