19.6 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Полицajци во Кочани физички нападнати од гpyпа Poми. (Видео)

Полицajци во Кочани физички нападнати од гpyпа Poми. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Вистинска драма пред неколку дена се случувала во Кочани каде неколку полицајци физички биле нападнати додека ги извршувале службените задачи. По нападот лицата биле лишени од слобода, а против нив е поднесена соодветна пријава.

-На 12.11.2020 во 15.15 часот полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода Џ.Б.(31), С.А.(31) и Р.А.(44) сите од Кочани, затоа што околу 11.20 часот во градскиот пазар во Кочани физички нападнале полициски службеници додека извршувале службени задачи. Против лицата се поднесена соодветни пријави, велат од МВР.

РЕКЛАМА
- Реклами -