14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Македонија Уште еден лекар почина како последица на коронавирусот

Уште еден лекар почина како последица на коронавирусот

Translate (Eng):[gtranslate]

Коронавирусот продолжува да коси низ земјава, а се повеќе пациенти ја губат битката со смртоносниот вирус.

Денеска на социјалните мрежи граѓаните се простуваат со уште еден здравствен работник кој ја загубил битката со вирусот.

Уште еден здравствен работник го положи животот пред професијата… Уште еден колега ни зема вирусот. Неѓо почивај во мир ќе те паметиме каков што беше секогаш насмен, расположен, голем другар. Ќе ни фалиш Неуро…, стои во еден од статусите на социјалните мрежи.

РЕКЛАМА

- Реклами -