15.3 C
Ohrid
четврток, јуни 17, 2021
Почетна Македонија Главната сестра во Битолската болница поднесе оставка.

Главната сестра во Битолската болница поднесе оставка.

Translate (Eng):[gtranslate]

Главната медицинска сестра во Клиничката болница во Битола, Радмила Бајовска, поднесе неотповиклива оставка. За оставката на местото главна сестра, Бајовска покрај директорката на болницата Билјана Гагачевска, лично го запознала и министерот за здравство Венко Филипче. Засега не се познати причините за оставката на Бајовска. Инаку Бајовска е сестра со долгогодишно искуство и таа беше главна сестра во изминатите неколку години.

РЕКЛАМА
- Реклами -