25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Апасиев не му остана „должен“ на Шилегов: ''Ти се Петре еби ветре''

Апасиев не му остана „должен“ на Шилегов: ”Ти се Петре еби ветре”

Translate (Eng):[gtranslate]

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов на Канал 5 изјави дека лидерот на Левица и пратеник Димитар Апасиев е шарлатан.

-Глејте го овој несреќава Апасиев. Апасиев беше, така? Супер! Што мисли тој дека е главен фраер ако пцуе по Фејсбук? Шарлатан, обичен шарлатан – рече Шилегов.

На ова не остана должен Апасиев кој напиша: „

РЕКЛАМА

Коце ШИЛЕГОВ од СДС на Само интервју: “Апасиев е шарлатан за местење тендери! Затоа ја иам пет стана и хациенда на Маврово, а он уште се вози у Алфата”

#ПетреЕбиветре

#НосетоЧпртавко

#ЈакаОвааШилеговача“

- Реклами -