20.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Во Македонија падна првиот снег !!! (Фото)

Во Македонија падна првиот снег !!! (Фото)

Translate (Eng):[gtranslate]

Денеска падна снег на Маврово, Нижеполе и Пелистер.
Управата за хидрометерелошки работи најави дека во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен снег.

Од утре повторно ќе биде стабилно, но со пониски утрински температури, кои во поголем дел од земјава ќе се спуштат под -5 степени.

Од понеделник ќе се задржи стабилно време со пониски утрински температури, кои на повеќе места ќе се спуштаат под -5 степени. Во понеделник, како и во втората половина од следната седмица по одделни котлини ќе има појава на магла и таму температурата ќе остане пониска во текот на денот. Во вторник ќе дува умерен северен ветер.

РЕКЛАМА
- Реклами -