15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Малeчкото јуначе Хектор ја победи болеста и заѕвони на ѕвончето на Детската...

Малeчкото јуначе Хектор ја победи болеста и заѕвони на ѕвончето на Детската клиника во Скопје

Translate (Eng):[gtranslate]

На одбележувањето на Светскиот ден на детето, едно мало јуначе извојува голема победа.

Среќниот Хектор заѕвони на ѕвончето на Детската клиника во Скопје, со што ја означи победата во здравствената битка која беше принуден да ја води од мали нозе.

Среќно дете е здраво дете!

РЕКЛАМА

Денес, на Меѓународниот ден посветен на децата, малиот Хектор си оди дома, здрав!

Чао Хектор и се гледаме на твојот прв натпревар во фудбал, за тебе навиваат сите медицински сестри и лекари!, пишува персоналот од Детска клиника.

- Реклами -