30.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија 22 годишна девојка од Штип пронајдена мртва во нејзиниот дом.

22 годишна девојка од Штип пронајдена мртва во нејзиниот дом.

Translate (Eng):[gtranslate]

Девојка на 22-годишна возраст вчера била пронајдена почината во нејзиниот дом на улицата „Булевар ЈНА“ во Штип.

Девојката била во бессознание кога ја пронашла нејзината мајка, по што од страна на Итната медицинска помош била констатирана смрт.

Од МВР засега нема детали за причината за смртта на младата девојка. Оттука велат дека нејзиното тело ќе биде дадено на обдукција, а за настанот известен е Јавен обвинител.

РЕКЛАМА

извор: Makfax

- Реклами -