7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Апел до семејството: Оваа жена oд Охрид не заслужува да биде оставена...

Апел до семејството: Оваа жена oд Охрид не заслужува да биде оставена во оваа запуштена барака каде што и кучињата бегаат од неа.

Translate (Eng):[gtranslate]

Потпаролот на СВР Охрид Стеван Димоски упати апел до семејството на оваа кутра женичка која е оставена од своето семејство на милост и немилост.

Во продолжение ви го прикажуваме неговиот статус:

Упатувам апел до семејството на оваа жена од Охрид, која десеттина дена е исфрлена и оставена од сите, да не дозволат, таа и понатаму да биде бездомник и да „живее“ во оваа напуштена хорор барака, од која, и кучињата ноќе бегаат. Оваа жена, не заслужила таква суровост и бездушност од нејзините, не заслужила да биде оставена на милост и немилост на овој студ и на кучињата, кои ја имаа опколено денеска, кога по добиена информација, отидов на ова место. Упатувам пофалби за брзата реакција по моето јавување, на СВР Охрид, на Итната медицинска помош, на Центарот за социјални работи. Го известувам семејството на оваа жена, дека, благодаарение на реакциите, вечерва, нивниот РОДИТЕЛ ќе има пристоен дом но веќе од утре, ќе мора да реагираат и да си го згрижат РОДИТЕЛОТ. Никој, ама баш никој, без оглед на се, не заслужува ваква судбина, отфрленост и заборавеност.

РЕКЛАМА

Упатувам апел до семејството на оваа жена од Охрид, која десеттина дена е исфрлена и оставена од сите, да не дозволат,…

Posted by Stefan Dimoski on Tuesday, November 24, 2020

- Реклами -